Їж більше овочів та фруктів. Пий більше води

                                   Їж більше фруктів та овочів

Сьогодні поговоримо про корисну п’ятірку.  Заінтригували?

А чи знаєш ти, що потрібно з’їдати 2 порції фруктів та 3 порції овочів на день?

— ВООЗ рекомендує вживати овочі та фрукти за правилом «5 на день», тобто 5 порцій щодня.

«Одна порція» це скільки?

Для дорослих та підлітків одна порція становить 75 грамів овочів та 150 грамів фруктів чи ягід, а для дітей молодшого віку — це та кількість фруктів або овочів, які можуть вміститися на долоні дитини.

Одна порція фруктів = 1 середній фрукт (наприклад, персик чи яблуко) або 2 маленькі фрукти (сливи або ківі), 1 склянка ягід або 1 склянка кавуна чи дині. Одна порція овочів = 1 середній овоч (болгарський перець, морквина) або 1 склянка зелені. Ідеально, щоб порція зелені була присутня в твоєму раціоні щодня.

Фрукти і овочі є одним із основних джерел вітамінів, мінералів і харчових волокон (клітковини):

— містять багато вітамінів та мінералів — ти помітиш, що побільшало енергії та покращилась пам’ять, концентрація та увага;

— багаті клітковиною та водою, що сприяє здоровому травленню та підтримці нормального функціонування кишківника;

— допомагають підтримувати імунітет та боротись організму з хворобами;

— дослідження підтверджують, що саме 5 порцій фруктів та овочів сприяють продовженню тривалості життя.

Зверни увагу на фрукти та ягоди, коли плануєш перекус, адже це так просто — взяти з собою яблуко чи банан. Також фрукти і ягоди прекрасно можуть замінити десерт. Такий перекус точно буде кориснішим, ніж тістечко з білого борошна та жирного крему.

Пам’ятай про принцип «веселки» — обирай різноманітність та різнокольоровість!

Пропонуємо сьогодні виграти свій перший мільйон. За посиланням можеш пройти опитування та перевірити свої знання про харчування https://learningapps.org/display?v=pw6s4nata21  

Проєкт реалізовується Центром громадського здоров’я за підтримки Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.

                                                                             Пий більше води

Вода — одна з найважливіших речовин у нашому організмі. Вона транспортує поживні речовини та кисень, допомагає підтримувати температуру тіла на одному рівні, бере участь у процесах травлення та дихання.

Організм людини приблизно на 60% складається з води. Вода сприяє кращій працездатності, позитивно впливає на настрій, рівень енергії та роботу мозку. У деяких людей зневоднення може викликати головний біль і мігрень.

    Скільки води потрібно випивати за день?

Кількість води, необхідна організму, для кожної людини різна. Це залежить від багатьох факторів: віку, ваги, клімату, інтенсивності фізичних навантажень, температури на вулиці.

 Проте є цифри, на які можна орієнтуватися:

якщо тобі  

 — від 6 до 11 років – вживай близько 1,5-2 літри води на добу

— від 11 до 14 років – 1,7 – 2,3 літри

— від 14 до 18 років – 2,3 – 3,2 літри води на добу

Чи можна пити солодку воду замість простої?

Ні, хоча солодка вода теж є рідиною, проте вона містить доданий цукор. Сік, навіть свіжовижатий, теж не є замінником води.

Як не забувати пити воду?

Найкращий варіант — завжди мати з собою питну воду. Вдома це зробити нескладно: просто постав склянку води біля свого робочого місця. А для того, аби не забувати пити у школі, попроси батьків купити тобі багаторазову пляшечку. Наповнюй її водою щоразу, як виходиш з дому. Так ти завжди матимеш з собою необхідний запас води.

Пити достатньо — одна з найпростіших і найкращих звичок, яку ти можеш практикувати щодня для піклування про здоров’я. Переконайся, що ти отримуєш достатню кількість води щодня і потурбуйся, щоб завжди мати її з собою.

Проєкт реалізовується Центром громадського здоров’я за підтримки Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.