Серіали для учнів щодо протистояння булінгу та кібербулінгу

Булінг, шеймінг, загрози в інтернеті: на платформі «Дія.Освіта» з’явився серіал, у якому підлітків учать протистояти небезпеці. Серіал містить алгоритми виходу зі складних ситуацій, практичні поради та контакти служб чи сервісів, куди можна звернутися в разі небезпеки.
За даними опитування U-Report Ukraine, понад 80% українських підлітків вважають актуальною проблему насильства в стосунках. А понад 60% із них не знають, куди звертатися в таких випадках.

Щоб допомогти підліткам захистити себе від ризиків у житті та мережі, благодійний фонд «Клуб Добродіїв» створив освітній серіал «Особиста безпека підлітків». Серіал розмістили на платформі «Дія.Освіта»

Він складається з десяти серій, кожна з яких розкриває окрему токсичну чи небезпечну ситуацію, що може трапитися з будь-ким у підлітковому віці в реальному чи віртуальному житті. Разом з журналісткою ютуб-каналу «Телебачення Торонто» Сашею Гонтар підлітки розбиратимуться, що таке булінг та шеймінг, як можуть виглядати домагання, на які червоні прапорці у стосунках звертати увагу та чому не варто відкривати «невинні» повідомлення від незнайомців у соцмережах.

Кожна серія містить алгоритми виходу зі складних ситуацій, практичні поради та контакти служб чи сервісів, куди підлітки можуть звернутися по психологічну підтримку чи захист у разі фізичної небезпеки.

Ще один освітній серіал «Про кібербулінг для підлітків» запустило Міністерство цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ.

Шлях до успіху: освітні переваги приватної школи
Завдяки цьому партнерському курсу підлітки дізнаються про причини та потенційні наслідки кібербулінгу і навчаться протистояти хейту та тролінгу, образливим коментарям, зможуть допомогти своїм друзям, які стали жертвами кібербулінгу.

Організатори проекту підкреслюють, що це допоможе припинити кібербулінг, зупинити цькування у підлітковому середовищі.

Участь в освітньому серіалі взяли українська співачка Настя Каменських, акторка та блогерка Анна Трінчер.

Серіал складається з 4 серій тривалістю 4-5 хвилин.

Безкоштовно переглянути всі серії можна на платформі Дія. Цифрова освіта