Що ми знаємо про пасивне куріння?

Що таке пасивне паління?

Пасивне паління – це вдихання навколишнього повітря, що містить продукти паління тютюну. У такому повітрі знаходяться як шкідливі компоненти диму, що утворюється від згорання тютюнових виробів, так званий побічний дим, так і дим, який видихає людина, яка курить, – так званий основний дим. Разом вони утворюють вторинний тютюновий дим, який складається із приблизно чотирьох тисяч хімічних сполук, багато з яких викликають серйозні захворювання. Хімічні сполуки приносять шкоду не тільки курцю, а й людям, які його оточують і змушені вдихати цей дим.

Пасивне куріння — це більше ніж просто вдихання чужого диму. Це невидима загроза, яка тихо підкрадається до здоров’я як дорослих, так і дітей.

Вдихання вторинного тютюнового диму — це реальна небезпека, яка щодня супроводжує тих, хто опиняється поруч із курцями. І, на жаль, навіть якщо ви самі не курите, вплив чужого диму може бути смертельно небезпечним.

Для дорослих пасивне куріння пов’язане з розвитком серцево-судинних захворювань, включно з ішемічною хворобою серця, а також раком легень.

Навіть короткотривалий вплив диму може суттєво підвищити ризики для здоров’я, що робить перебування поруч із курцем вкрай небезпечним для оточуючих.

Для дітей наслідки пасивного куріння ще страшніші. У них можуть розвинутися хвороби органів дихання, такі як астма, бронхіт, а також захворювання вух і навіть серцеві патології.

Вплив диму також шкодить когнітивному розвитку дітей. Вони втрачають концентрацію, їхня продуктивність падає, а навчання стає справжнім випробуванням.

Ба більше, діти, які живуть у сім’ях з курцями, в сім разів частіше самі починають курити в майбутньому.

Зображення хвороб, розміщені на пачках сигарет, не є просто страшилками — вони мають на меті попередити про реальні наслідки куріння для вас і ваших близьких.

Ці попередження відіграють важливу роль у тому, щоб захистити дітей від шкідливого впливу тютюну і переконати їх не починати курити.