Історія і традиції

Слов’янський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 8 Слов’янської міської ради Донецької області розпочав свою роботу у 1937 році як Слов’янська середня школа № 8.

За свою історію школа мала багато цікавих і захопливих подій та досягнень. Довгий час при школі існували єдиний в місті дитячий духовий оркестр та фруктовий сад, який був одним із найкращих і брав участь у державній ВДНГ.

Школа виховала 5 героїв ІІ світової війни (героїв Радянського Союзу)

Під час ІІ світової війни на захист Батьківщини стали
17 вчителів нашої школи на чолі з першим директором Гриненком Петром Тихоновичем. Серед директорів-фронтовиків Скиба Антон Єлисеєвич (керівник школи з 1943 по 1946 роки), Новітній Назарій Федорович (працював на посаді директора з 1946 по 1959 роки), Глушек Владислав Андрійович (здійснював керівництво школою з 1959 по 1976 роки). Пройшов усю війну Грановський Юрій Борисович, який працював на посаді заступника директора школи після закінчення війни до 1965 року.

Фронтовиками були ще 9 вчителів школи, 8 із них пройшли всю війну й повернулися працювати в рідний навчальний заклад: Колюшенко Таїсія Тимофіївна, Матвєєв Іван Сергійович, Мартинов Микола Степанович, Кудрявцев Володимир Петрович, Шкурат Іван Сергійович, Гончаров Микола Микифорович, Щербинін Семен Савелійович, Буцький Василь Петрович. Смертю хоробрих пали Гриненко Петро Тихонович, перший директор школи, та Ізотов Микола Степанович, учитель математики.

Випуск 10 класу 1941 року, зліт кращих льотчиків в м.Одесі, учасниками якого є випускники школи, видатні вихованці навчального закладу. Хочемо звернути увагу на світлину випускника школи Біліка В.І. – фронтового журналіста, редактора міського радіомовлення, оригінал його книжки красноармійця. Являє собою інтерес оригінал газети «Правда» (1947 р.), де надруковано статтю про випускників школи, що відзначилися в роки Другої світової війни.

Також серед випускників нашого навчального закладу є учасники бойових дій на території інших держав (республіка Афганістан).

Сьогодні твориться нова історія нашої країни, міста. Випускники й нинішні учні школи причетні до цього. Зараз ми активно долучилися до пошуку й збору інформації про учасників Революції Гідності, учасників АТО, добровольців, волонтерів.

Одним із сучасних героїв є випускник школи 2000 р. Максим Марченко, учасник АТО, нагородженого орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Дуже часто діти та вчителі спілкуються з батьками Марченка, з викладачами вищу, де він навчався.

Серед видатних випускників знаний митець сучасності, член НСХУ Сергій Сметанкін, журналіст, краєзнавець, педагог, поет, громадський діяч Олександр Романько. Також серед випускників закладу є багато викладачів ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет».

На сучасному етапі своєї історії Слов’янський ЗЗСО № 8 має 2 публічних видання: монографія «Творча лабораторія педагога» (з 2013 по 2021 року назва була «Практико-орієнтовний посібник «Методичний вісник», налічується 9 видань) та збірник дитячої творчості «Навіяне дитинством» (цього року вийшов 15 випуск, до якого надали роботи 61 автор, з яких 59 учні закладу). Також з 2015 року в школі працює Слов’янське відділення Міжнародної академії літератури і журналістики (МАЛіЖ). Його члени є лауреатами та переможцями Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я», авторами публікацій у Всеукраїнському журналі «Країна талантів». Багато з випускників Слов’янського відділення МАЛіЖ обрали своєю майбутньою професією журналістику.

У 2023 році випускниками закладу є 2 неодноразові переможниці Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я» в номінаціях «Художня фотографія» та «Поезія» Тетяна Казимирова та Олександра Кошечкіна, а також спортивна зірка, член збірної України з триатлону, Чемпіонка України з сучасного п’ятиборства, багаторазова переможниця легкоатлетичних змагань Валерія Бебешко.