Читати граючись. Українських інтерактивних книжок для дітей і підлітків

"ҐАДЖЕТАРІУМ" (Gutenbergz)
Ілюстрований науково-популярний інтерактивний додаток "Ґаджетаріум" розробило одеське видавництво Gutenbergz.
23 ґаджети, винайдені між 5000 роком до нашої ери і 2013 роком. Українськомовний додаток на AppStore безкоштовний.
Ще цього року Gutenbergz обіцяє порадувати читачів електронними підручниками з інтерактивним мультимедійним контентом для середньої школи. На сьогодні доступний інтерактивний підручник із історії Одеси.

"СНІГОВА КОРОЛЕВА"
Завдяки ілюстраціям Владислава Єрка "Снігова королева" "А-БА-БИ-ГА-ЛА-МА-ГИ" є однією з найвідоміших книжок українських видавництв у світі.
2012 року вийшла інтерактивна версія книжки, де можна роздмухати полум’я в каміні чи натрусити снігу, побачити себе у дзеркалі злого троля, відшукати загублені на сторінках предмети абощо.

"МАМА ПОСПІШАЄ ДОДОМУ"
Це дотепна й несподівана, дуже "міська" історія мами, яка поспішає з роботи до свого малюка. Чому спізнюється мама? Раптом у будівлі, де вона працює, заклинило всі замки, і вона не може вийти? Чи транспорт збунтувався проти неї і вона не може доїхати вчасно?
Маму тут уперше в українській дитячій літературі представлено свого роду "супергероїнею", яка навіть дракона здатна приручити, аби лишень дібратися вчасно до своєї дитини.

"ЗАВІТАЙ У ГОСТІ"
Популярний сюжет: мама вчить маленьку доньку готувати найпростіші страви (бутерброд, яєшня, каша, торт), розсаджувати гостей, давати раду з холодильником і газовою плитою. Корисні навички закріплюються у процесі гри.
Книжку можна завантажити безкоштовно на AppStore та Google Play.

"КОТИГОРОШКО"
З інтерактивних приваб – булави, які падають із неба (їх можна розбити пальчиком), сторінка-розмальовка тощо.
Додамо хіба, що, на думку письменника й літературознавця Володимира Діброви, "Котигорошко" – одна з тих народних казок, які могли б перерости у справжній український міф. А для того, щоб так і сталося, слід обов’язково знайомити з ним своїх дітей.

ANTOMIMES. THE LANGUAGE MONSTERS
Це і лінгвістична гра (вивчення антонімів), і тренування пам’яті (включено відому гру "Меморі") і найпростіший спосіб навчити дитину розрізняти емоції.

THE PUMPKIN’S YEAR
На відміну від попередніх позицій у списку, інтерактивний додаток The Pumpkin’s Year не працює окремо від друкованого видання.
Інтерактивність з’являється тільки тоді, коли користувач "сканує" камерою "чарівні сторінки" книжки "Гарбузовий рік" Катерини Бабкіної та Юлії Пилипчатіної.
Їх спеціально позначено гарбузиком. При наведенні камери із ввімкненим додатком ілюстрації починають рухатися й звучати – активується так звана "доповнена реальність".

"РАЙДУГОНИ"
Письменник Антон Сіяніка – один із найбільш "анімованих" українських авторів. Ось і його книжки про сімох кольорових драконів-райдугонів стали мультимедійними додатками.
Райдугони – ті, хто будує веселки й допомагає людям спускатися з небес на землю (чи то пак повертатися зі світу мрій у реальність).