Слов'янська загальноосвітня школа №8

Меню сайта

Пошук на сайті

Активні користувачі

На сайті 32 гостей та відсутні користувачі

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів

 

За ініціативою Організації Об’єднаних Націй щорічно 11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів.

Ця пам’ятна дата встановлена на згадку повстання, яке підняли проти гітлерівців 11 квітня 1945 року невільники Бухенвальду.  Вони скористалися тим, що у квітні 1945 року з Бухенвальду була вивезена велика група в’язнів у супроводі значної частини табірної охорони.  За сигналом, поданим за допомогою табірного дзвону. тисячі людей разом кинулися на нацистів. В’язні відбирали у охоронців зброю, стріляли по вишках, проламували проходи у загородженнях. Вони повстали та здобули перемогу, встановили контроль над концтабором. Через два дні, 13 квітня 1945 року, до Бухенвальду увійшли американські війська.

Згідно з розпорядженням Глави Адміністрації Президента України від 01.04.2017 №02-01/594 метою відзначення в Україні у 2017 році Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів є належне  вшанування громадян України, які під час Другої світової війни постраждали від нацистських переслідувань, пам’яті про загиблих.

Для ознайомлення з цими подіями пропонуємо відвідувачам сайту нашої школи такі посилання:

1) Міжнародний день визволення в’язнів від фашистських концтаборів.  http://slavutichlib.com.ua/kalendar/eventdetail/209/-/mizhnarodnyi-den-vyzvolennia-viazniv-fashystskykh-kontstaboriv

2) Документальні відеоматеріали, що підготовлені студією «VivatLex» Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого до Міжнародного дня визволення в’язнів від фашистських концтаборів.

https://www.youtube.com/watch?v=k68z-CiMB3Q